FAQ

1. Cena kociaka?

W naszej hodowli wykastrowane kocięta są w cenie 4000 zł.

2. Czy kociaki są kastrowane przed opuszczeniem hodowli czy jest wymóg kastracji w późniejszym czasie?

Kocięta opuszczają naszą hodowlę już po kastracji, nie ma możliwości aby kocię było niewykastrowane.

3. Czym karmione są koty w hodowli?

Koty w naszej hodowli są karmione wszystkim, tzn. codziennie dostają surowe mięso z suplementami jest to ich 80% dziennej karmy dodatkowo puszki wysokomięsne firmy Tundra oraz Animonda carny, saszetki Carnilove, Vet Expert i Josera oraz 3 rodzaje suchej karmy Josera nograin, Optimanova i Carnilove. Kocięta w ten sposób są przygotowane do każdego rodzaju sposobu żywienia i nie mają problemów z wyborem jednej metody. Aczkolwiek najbardziej wolą surowe mięso 😉

4. Co wchodzi w skład wyprawki?

Wyprawka to rzeczy, które pozwolą na łatwiejszy start w nowym domu. Do wyprawki dajemy suchą karmę, puszki wysokomięsne, filetówki, saszetki, kilka rodzajów zabawek, wędka, grzebień, puder do sierści, podkład higieniczny, żwirek bentonitowy i drewniany, przykrywkę na puszkę, kocyk, pojemniki na suchą karmę, olej omega, probiotyk, multiwitaminy.

5. Gdzie trzymane są kocury?

Kocury mają swój pokój, na czas jak nie ma nas w domu są w nim zamykane. Kocury spędzają z nami wieczory i niedziele, wtedy kotki są odseparowane od nich aby nie doszło do niepokalanego poczęcia. Nasze kocury mają kontakt z kastrowanymi kotami i kociakami oraz z psami. Kocury i kotki mają wtedy dla siebie po pół domu.

6. Gdzie trzymane są kocięta?

Kocięta od urodzenia aż do momentu ucieczki ze żłobka są trzymane w naszej sypialni w kojcu zaraz obok mojego łóżka tak abym mogła reagować na każdy niepokojący dźwięk oraz mieć ich na oku. Nasz kojec można zobaczyć na licznych filmikach i zdjęciach. Potem jak już dadzą radę wychodzić ze żłobka samodzielnie, płotki kojca są składane i maluchy mają dostęp do całego domu. Kocięta od pierwszych dni mają kontakt z nami i innymi kotami oraz psami.

7. Jak można się przygotować na przyjazd kociaka do nowego domu?

Po wpłaceniu zadatku wysyłam obszerną instrukcję kota stworzoną przeze mnie na podstawie doświadczenia jakie uzyskałam w hodowli. W niej są zapisane wszelkie możliwe informacje na każdy temat. Po otrzymaniu tej instrukcji czekam na serię pytań od przyszłego właściciela, sama również zadaje pytania aby mieć pewność, że wszystko jest zrozumiałe. Oczywiście moje wsparcie nie kończy się po zmianie domu. Zawsze można do mnie zadzwonić i napisać!

8. Jakiej wielkości oraz ile ważą nasze koty?

Hodujemy maine coon dlatego nasze koty są większe od każdej innej rasy, nie chodzimy z metrówką i nie mierzymy ich, waga naszych kotów jest różna u kotek to 4,5-7 kg a u kocurów 7-10 kg. Nie sprzedajemy kotów na centymetry ani na kilogramy 😉

9. Czy kotki są wydawane do domu z małymi dziećmi/psami?

Nasze koty są wychowywane z psami i nie mają żadnych problemów z nimi. Własnych osobistych dzieci nie posiadamy, dlatego w tym temacie wspierają nas znajomi. Kociaki mają wtedy idealnych kompanów zabaw, takie spotkania są dość częste. Jednak zawsze jest jakieś kocie, któremu towarzystwo małego dziecka nie odpowiada, wtedy na pewno taki kociak nie pójdzie do domu z dzieckiem.

10. W jakim wieku kotki są wydawane?

Kocięta opuszczają nas gdy maja minimum 16 tygodni.

11. Czy i kiedy można odwiedzić hodowlę i zobaczyć kocięta?

Do naszego domu można przyjść po wpłacie zadatku, nie akceptujemy wycieczek weekendowych po różnych hodowlach jednego dnia. A w ten sposób mamy pewność, że ktoś jest zdecydowany na kociaka z naszej hodowli. Jesteśmy bardzo aktywni w sieci, dlatego zdecydowanie wcześniej można nas ocenić poprzez oglądanie nas na facebook czy tik toku gdzie udostępniamy ogrom filmików i zdjęć z życia naszej hodowli. Ah jedynym miejscem gdzie nie wpuszczamy ludzi to nasza sypialnia, to jedno pomieszczenie jest zarezerwowane tylko dla nas i nie chwalimy się jej wyglądem 🙂 

12. Czy kocięta są przyzwyczajane do zabiegów pielęgnacyjnych?

Tak, staramy się przyzwyczajać kocięta do obcinania pazurków, czesania, podawania tabletek, patrzenia w uszy, oczy czy pyszczek. Jednak o tyle co większość super znosi takie zabiegi to zawsze znajdzie się jakiś uparciuch. Takie zabiegi trzeba ciągle powtarzać w domu, nawet jak nie trzeba obcinać pazurków to imitować to, zaniedbanie któregokolwiek zabiegu odbije się w przyszłości gdy kot już będzie duży i silny.

13. Jakie badania mają nasze koty?

Przy każdym zdjęciu i imieniu kota jest lista konkretnych badań jakie mają zrobione nasze koty.

14. Gdzie mieści się nasza hodowla?

Mieszkamy w Kołakowie, pod Warszawą.

15. Czy koty są wystawiane na kocich wystawach?

Tak, nasze koty muszą mieć licencję hodowlaną wystawioną przez nasz klub. Aby uzyskać taka licencję kotka musi mieć dwie wspaniałe oceny a kocury trzy. Dlatego nasze koty muszą być ocenione zanim zostaną dołączone w poczet kotów hodowlanych.

16. Czy kocięta będą zaszczepione, odrobaczone i zaczipowane?

Tak kocięta będą dwukrotnie zaszczepione i odrobaczone oraz zaczipowane. Posiadanie chipa jest jednym z wymogów aby otrzymać rodowód kociąt.

17. Jakie są unikatowe cechy Maine coonów w porównaniu do kota dachowca?

Maine coon to duże miśki, są super ciekawskie i uwielbiają towarzyszyć człowiekowi w każdej czynności (również w toalecie ;), są łagodne, piękne i majestatyczne bardzo zjawiskowe. Nikt nie przejdzie obojętnie obok maine coona 🙂 Szybko się uczą, nie straszne im lato ani zima, z resztą bardzo lubią wietrzyć futro w zimie na balkonie. Jest to naturalna rasa dlatego potrafią się przystosować do warunków w jakich przyjdzie im żyć.

18. Kiedy mogę zobaczyć umowę?

Umowę można zobaczyć w każdej chwili, zobaczenie umowy nie jest jednoznaczne z tym, że zostanie podpisana. Jest to ważny dokument, który trzeba znać zanim wpłaci się zadatek i zdecyduje się na kociaka z danej hodowli.

Możliwość komentowania została wyłączona.